Tepelně-izolační folie

Tepelně-izolační fólie

Jedním z podstatných kritérií stavby je schopnost tepelné izolace. Ceny energií mají stále zvyšující tendenci a tvoří podstatnou část našich výdajů za bydlení. Z výdajů na energii má největší podíl cena za teplo. Proto zateplování objektů a zvyšování tepelně-izolačních vlastností objektů je stále více v centru pozornosti.

K čemu se tepelně-izolační fólie používají

Do nedávné doby se v odborných publikacích udávaly jako tepelné ztráty skly oken ve výši 33%. Vzhledem k tomu, že technologie staveb se každoročně zlepšují (tepelně-izolační vlastnosti zdiva, omítek, střech, rámů oken a jejich těsnění atd.), tak se v současné době udává ztráta sklem okna až do výše 50% celkových ztrát tepla. Použitím fólie IR můžete ztráty skly oken snížit až o 25%.

Kam se tepelně-izolační fólie instalují

Tepelně-izolační fólie IR se instalují se na skla a okna rodinných domů, bytů (balkónů), kanceláří, výrobních prostor, střešních oken, zimních zahrad atd. Fólie je vybavena zdvojenou proti-otěrovou vrstvou, která je chrání před nechtěným poškrábáním. 

Tepelně-izolační fólie IR lze aplikovat kdykoli dodatečně na stávající skleněné plochy, bez toho abychom nadměrně zatěžovali nosné prvky okna tj. rámy, závěsy rámů atd. (váha fólie je cca 150g/m 2).

Nová generace tepelně-izolační fólie IR disponuje při vysokém prostupu světla výborným proti-slunečním výkonem (při instalaci na vnější sklo zevnitř).

Typy tepelně-izolačních fólií

Tepelně-izolační fólie IR:
- Tepelně-izolační fólie IR jsou nejuniverzálnější systém, který lze instalovat na všechny typy klasického prosklení
- Tepelně-izolační fólie IR jsou nejlevnější způsob, který nevyžaduje výměnu proskleného systému
- Tepelně-izolační fólie IR nevyžaduje žádné mechanické ovládání
- Tepelně-izolační fólie IR jsou prakticky nemění přirozené osvětlení interiéru – přímé světlo příjemně rozptylují
- Tepelně-izolační fólie IR likvidují 99% škodlivého UV záření, zadržují i sluneční záření
- Tepelně-izolační fólie IR snižují možnost úrazu při rozbití prosklené plochy
- Instalace pro snížení úniku tepla se provádí vždy na vnitřní sklo zevnitř interiéru

Tepelně-izolační fólie IR jsou určeny pro veškeré skleněné plochy a okna, kde dochází v zimních měsících k  značnému úniku tepla.

ZnačkaNázevBarvaZárukaCena fólieCena instalaceCena celkem
EWFNSN 60Neutrální10 let 490,-390,-880,-
EWFIR60zeleno-modrá10 let 690,-390,-1080,-

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.