Autofólie

Autofólie

Horko v letních měsících způsobuje v automobilech přehřívání interiéru. Vlivem tohoto přehřívání dochází k únavě cestujících. Tato únava způsobuje u řidičů stavy nervozity a ztráty soustředěnosti. Následky bývají hrozivé. Nestačí klimatizace, která sice chladí vnitřní prostor, ale sluneční energie způsobuje přímým prostupem energie přímo za skly velmi vysokou teplotu.

K čemu se autofólie používají

Kolena máme studená, ale obličej a předloktí jsou rozpálené. Nejlepšího snížení horka docílíme dodatečným nainstalováním proti-sluneční tónované auto-fólie. Protisluneční autofólie zvýší bezpečnost cestujících, ale zároveň zabraňuje pronikání škodlivého UV záření a v neposlední řadě autofólie zásadně vylepší vzhled Vašeho vozu.

Protisluneční autofólie najdou ve vozech bez klimatizace i s klimatizací, kde významně sníží spotřebu energie. Protisluneční autofólie zároveň zabraňují průniku 98 % UV záření a tím chrání interiér vozu proti vyšisování. Protisluneční autofólie Vám poskytnou soukromí, chrání zavazadlový prostor před nezvanými pohledy a zásadně zlepší vzhled vozu. Při případném rozbití skla chrání autofólie cestující před pořezáním. Protislunenční autofólie jsou určeny pro všechny typy vozidel.

Kam se autofólie instalují

Autofólie se instalují zevnitř vozidla na všechna boční autoskla (bezpečnostní fólie), od ramen řidiče dozadu (proti-sluneční fólie), na všechna skla kromě předního autoskla (fólie IR 60 se zvýšenou účinností).

Přední sklo má již od výrobce uvnitř fólii k omezení zranění z odletujících střepů v případě nehody, nebo při nárazu odlétajících kaménků. Tyto fólie jsou instalovány bez jakéhokoliv vysklení skel. Autofólie mají odolnost proti otěru, vysoké výkony, ochrana před UV zářením a dlouhou životnost.

Typy autofólií

Bezpečnostní autofólie
Bezpečnostní autofólie chrání skla automobilu proti rozbití, které je nejčastějším způsobem vloupání do vozidla. Bezpečnostní autofólie jsou čiré, po instalaci na automobilu neviditelné a tím nelákají potencionální zloděje.

Barevné protisluneční autofólie
Protisluneční autofólie chrání interiér vozu a zejména cestující před slunečním žárem a prudkým světlem. Dopad přímých slunečních paprsků a přehřívání interiéru vozu způsobují u cestujících únavu, stavy nervozity a ztrátu koncentrace. Následky těchto vlivů bývají katastrofální. Protisluneční fólie se speciálními vrstvami odrážejícími tepelné záření dokáží snížit průchod tepla až o 80 %.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.